Co všechno uložto.cz nabízí?

Stahování a upload ZDARMA

Ano, osobně pamatuji začátky uložto, kdy byl front-end daleko jednodušší a o dost chudší než dnes. Také pamatuji, že se na jeho vývoj v začátcích vybíral dobrovolný DONATE s příslibem rozšíření možností a slibem, že uložto bude vždy k použití ZDARMA. To i po změně obchodní struktury přežilo a i dnes je Uložto kompletně zdarma. Jen VIP poskytuje jisté výhody, které ocení především nedočkavci, kteří chtějí naplno využít svoje ultra rychlé síťové připojení. 🙂

Primárním posláním asi nejznámější služby v ČR je stahování souborů. Dle mé osobní zkušenosti je to ráj pro stahování filmů, hudby, aplikací a software obecně. JENŽE,

Uložto je i cestou pro uchovávání osobních i pracovních dat. Služba je vhodná pro spolupráci na různých projektech (uploadnu soubor, kolega ho stáhne a doplní, nebo jinak použije). Sdílet lze například osobní fotografie, videa a prakticky vše, co má osobní charakter.

Zabezpečení soukromých souborů na uložto

Soubory je totiž možné ochránit před okem nechtěného uživatele hned třemi způsoby:

  1. Soubor lze umístit jako neveřejný a přístup můžete povolit jen těm, komu poskytnete adresu.
  2. Soubor lze již při komprimaci (např. WinRARu) zabezpečit přidáním hesla
  3. Soubor můžete zamknout heslem přímo na uložto.cz

Všechny tyto možnosti lze kombinovat. To v ideálním případě vypadá tak, že se k souboru nedostanete, protože je vynechán z výsledků vyhledávání. Pokud byste k němu cestu našli (někomu pošlete odkaz omylem), musí si nakonec u vás vyžádat heslo. Pokud byste heslo nedejbože poskytl (např. v opilosti :-)), pak by bylo potřeba ješte znát heslo k samotnému archivu. Jak vidíte, možnosti zabezpečení jsou prakticky víc než dostačující :-).

 

Podpora

Již párkrát se mi stalo, že se mi přerušilo stahování, které nešlo navázat a kredit byl již odečten. V této situaci nemáte šanci na jakékoliv akce, které by vedli k návratu již “prostahovaného” kreditu. Je tu ovšem lidský element, se kterým je možno i v takových případech komunikovat. Moje osobní zkušenost s podporou na ulož.to je velice uspokojivá. Na rozdíl od některých konkurenčních služeb je zde tým odborníků, který se vašimi dotazy a problémy skutečně zabývá. Jediné negativní, co bych k momentálnímu stavu mohl napsat je, že odpovědi chvíli trvají. Na druhou stranu je potřeba říci, že podpora neoperuje v režimu jako je chat a nelze tedy čekat nějaká řešení realtime.